Po - Pa 8.00 - 16.00h

Husova 355/13, 602 00 Brno

Novostavba RD Frýdek-Místek

Novostavba RD Frýdek-Místek
Obecní úřad: Frýdek-Místek
Kraj: Moravskoslezský
Stupeň: Dokumentace pro stavební povolení
Název stavby: Novostavba rodinného domu v Lískovci
Počet obyvatel: 4
Zastavěná plocha: 150 m2
Účel stavby: Stavba pro trvalé bydlení

Popis objektu:
Charakter parcely je rovinatý. Staveniště se nachází na okraji obydlené části obce. V blízkém sousedství je umístěno několik menších domů. Okolí domu tvoří z velké části louky a pole.
Novostavba RD je řešena jako zděný jednopodlažní objekt se sedlovou střechou. Světlá výška činí 2,6 m.

Sedlová střecha je provedena jako hambálková konstrukce. Strop v objektu je řešen jako lehká konstrukce složená z nosných vazníků s tepelnou izolací zakrytých ze spodní strany sádrokartonem. Strop v místnosti 109 a 110 (obývací pokoj a kuchyně) chybí a je zde přiznána pohledová konstrukce krovu.

Rodinný dům je umístěn na jižní části pozemku. Volba umístění respektuje požadavky investora a také vytváří bohatý prostor za objektem, který lze libovolně využít především pro účely zahrady.
Dům je postavený z pálených keramických cihel, které jsou z vnější strany obaleny tepelnou izolací z pěnového polystyrenu. Dům je založen z tvárnic ztraceného bednění, které tvoří základové pasy. Střecha je provedena z dřevěných prvků. Střešní krytina je provedena z plechu se vzorem klasických střešních tašek. Okna i dveře jsou provedeny z plastu s imitací dřeva v barvě hnědé.